Щасливий Ханука 2018: дати, традиції, звичаї, історія єврейського свята

Щасливий Ханука 2018: дати, традиції, звичаї, історія єврейського свята – Ханука – восьмиденний єврейський фестиваль, що відзначається в листопаді або грудні кожного року. Подивіться, коли Ханука починається з 2018 року, і дізнайся про історію Ханука, звичаї.

Ханука 2018

Ханука 2018

Ханука 2018

ЩО ТАКЕ Ханука?

Ханука (або Ханука) – восьмиденний фестиваль, який починається кожен рік на 25-й день єврейського місяця Кислева. Оскільки єврейський календар базується на місячному циклі, дати єврейських свят відповідно до григоріанського календаря змінюються з року в рік. З цієї причини початок Ханука може варіюватися від початку листопада до кінця грудня.

Коротше кажучи, Ханука згадує про відродження Храму в Єрусалимі після того, як група єврейських воїнів переміг окупують грецькі армії. Фестиваль святкує торжество світла над темрявою і духовністю над суттєвістю. Читайте далі, щоб дізнатися більше про історію Ханука.

КОЛИ ХАНУККАХ 2018 РОКУ?

У 2018 році Ханука починається з заходу сонця в неділю, 2 грудня. На цю дату запалюється перша свічка на Ханукії (або менорах). Закінчується 10 грудня

ІСТОРІЯ ХАНУКА

Яка історія Ханука? Цей фестиваль святкує події, що відбулися в Іудеї більше 2000 років тому, коли сирійський король Антіох наказав євреям відмовитися від Тори і публічно поклонятися грецьким богам. Цей акт спровокував повстання під проводом Юди Маккауе, кульмінацією якого стало переповнення Храму в Єрусалимі, який був осквернений сирійським. Армія євреїв виграла, незважаючи на їх невелику кількість.

У восьмиденному святкуванні “Маккавеї” (як повстанці стали відомі) очистили і переробили Храм (ханука означає “відданість”). За словами Талмуда, було достатньо освяченого масла для переосмислення канделябрів на один день, але, дивно, він залишався освітленим протягом восьми днів.

Центральною особливістю дотримання Ханука є нічне освітлення Ханукії або менори, вісім розгалужених канделябр з місцем для дев’ятої свічки, шампи, які світлили інших. У першій ночі Ханука світиться одна свічка, і кожна наступна ночі світиться додаткова свічка, аж до восьмої ночі Ханукія повністю освітлена. Ханука також називають святом вогнів або фестивалем вогнів у зв’язку з важливістю свічки.

ХАНУККАХ ТРАДИЦІЇ

Споживчі подарунки не звичаї; свічки менора мають нагадувати чудес і зосередити увагу на цій релігійній цілі. Традиційно гроші були віддані благодійності, з кожним днем більше, коли запалювали свічки. Це виникло з необхідності навіть бідних мати гроші на свічки, щоб вони могли йти від дверей до дверей без будь-якого сорому.

Також звичайно Ханука приділяти дітям гроші (називають ханукальським поясом) і грати в ігри з дрейделем – чотиристороннім обертальним верхом. Єврейські букви, надруковані на боках дрейделя, є абревіатурою, що символізує фразу Нес Гадоль Хайа Шам, “там трапилося чудове чудо” – це посилання на чудо масла.

Рецепти ханука

Традиційні ханука рецепти включають продукти, обсмажені в олії, щоб вшанувати оригінальне чудо масла. Молочні продукти також популярні під час Ханука. Деякі з найпопулярніших продуктів включають латкес (смажені картопляні млинці), яблучний чай, суфганійот (глибоко смажені або желейні пончики), і борошняні випічки. Дивіться більше рецептів Ханука!

Багато ханукайських страв їдять спільно, щоб об’єднати друзів і сім’ю, особливо якщо їм потрібно примиритись.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *